Ľudia si často nevedia dať so svojimi emóciami rady

Logicky ich potom znepokoja aj tie cudzie. Stláčajú tak naše gombíky presne na mieste, kde sme niečo potlačili, nedoriešili. Otvárajú staré rany, ktoré paradoxne s daným človekom málokedy súvisia. Najčastejší spôsob, ako sa k tomu staviame je, že sa pocitom, ktoré prichádzajú, snažíme vyhnúť.  Hlavne tým negatívnym, ale neuveríte – aj tým pozitívnym. Necítiť.  Necítiť smútok, hnev, ale ani radosť a lásku. Postupne strácame so sebou kontakt. Háčik je v tom, že potláčaním emócie nemiznú, ale sa hromadia a niekedy nás prekvapia silou, akou vyjdú na povrch vtedy, keď si to najmenej želáme. V dnešnej dobe sú  už vedecky dokázané aj prejavy potlačených emócií vo forme fyzických ťažkostí, choroby, úrazu a podobne. To však neznamená, že máme konať emočne. Nemusíme sa rozhodovať medzi čiernou a bielou…Tak ako? Ako znova cítiť radosť? Ako znova cítiť lásku  bez strachu, že o ňu prídeme?

O metóde

Je širokospektrálne použiteľná, pretože človeka vedie hlbšie k samému sebe, k pochopeniu súvislostí, skutočných pohnútok svojho konania i konania iných. Učí zdravej sebaláske, empatii a lieči dávne zranenia, na ktoré si už bežne nespomíname, no sme nimi stále hlboko ovplyvňovaní v našom vnímaní a konaní. Odhaľuje pred nami naše zaužívané, no už nefunkčné presvedčenia a programy, z ktorých nie sme schopní vystúpiť a žiť zdravšie, pretože sú ukryté v našom podvedomí. Bezpečne uvoľňuje zablokované emócie a tým celkovo harmonizuje náš život. 

Metóda CESTA sa v súčasnosti považuje za jednu z najúčinnejších doplnkových metód liečenia tela a mysle a využíva sa už vo viac ako 40 krajinách sveta. Je to uznávaná metóda, ktorú v niektorých krajinách preplácajú zdravotné poisťovne, v Indii sa s jej pomocou liečia deti v sirotincoch, v Izraeli boli niektoré nástroje Cesty adoptované v rámci oficiálnej výučby Ministerstvom školstva. 

Existuje viac druhov Ciest, orientovaných na rôzne oblasti života. Dokonca každá Cesta, aj u toho istého človeka, je iná. Pri každej však prichádza k novým uvedomeniam, k liečeniu tej časti nás, ktorá je pripravená…


CESTA a viera

CESTA nie je viazaná žiadnym náboženstvom a zároveň žiadne náboženstvo nevylučuje. Ultimátnym účelom CESTY je objavenie samého seba, vlastného autentického „JA“. CESTA nemení nič – žiadne z našich presvedčení či samotnú vieru – pokiaľ nám tieto v živote zdravo slúžia.